English
FATS  JAZZ  BAND  NEWS
04.07.2022

Tour

07.07.2022 - 19:00
Na vlnách swingu
Bratislava
Záhrada Domu Albrechtovcov

Koncert naladený na vlny swingu odohrá špičkový orchester FATS JAZZ BAND pod vedením Ladislava Fančoviča vo štvrtok 7. júla o 19:00 hod.
Na koncerte bude orchester uvádzať do života aj svoju novú, čisto analógovú LP platňu The World Is Waiting Wor The Sunrise.
Podujatie sa koná v prekrásnej záhrade Domu Albrechtovcov v srdci Bratislavy, ktorého „genius loci“ pripomína romantické časy minulého storočia, kedy na tomto mieste rodina Albrechtovcov vítala umelcov a priateľov kvalitnej hudby s vždy otvorenými dverami.
Na koncerte odznejú najlepšie kusy z repertoáru orchestra, ako aj tangá a foxtroty z našich, vtedy ešte československých vôd. Naživo budete môcť počuť skladby, ktoré v 20. až 50. rokoch minulého storočia hrávali a spievali také legendy ako Louis Armstrong, Benny Goodman, Tommy Dorsey, Count Basie, Teddy Wilson, Ella Fitzgerald, Billie Holiday, Peggy Lee, F. K. Veselý, R. A. Dvorský, Viera Racková, Inka Zemánková či Jiřina Salačová.
Oblečte sa dobovo a spolu si vytvorme čarovnú atmosféru prvej polovice minulého storočia. Dress code samozrejme nie je povinný, ale poteší a dotvorí atmosféru.
Časť výnosu z predaja lístkov bude použitá na obnovu Domu Albrechtovcov, ktoré spravuje Albrecht Fórum (https://www.albrechtforum.com/)
Dĺžka koncertu 2x40 min.
Hlavný organizátor OZ Swingmánia
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia
Partneri: Albrecht Forum, www.mojakultura.sk

08.07.2022 - 19:00
Vienna Balboa & Laminu Experience 2022
Vienna / Austria
Tanzschule Schwebach

REGISTER NOW for VBLE 2022!
Finally, after 2 years of pandemic break and despite all the things happening around, we will be back this year for a blissful weekend filled with dancing, parties and social quality time. It's so important to look forward to something we love.
The plans so far:
2 levels of Balboa, 2 Levels of Laminu & Slow Bal
Teaching Crew: Dan Guest & Nikki Durant, Adam Speen & Abigail Browning, Céline & Edgar Guitou Cavasa + Axel & Sandra
Musical Crew: Stephan Wuthe and Fats Jazz Band.
Plus our infamous Friday Rueda and the Sunday Brunch. AND a City Walk on Saturday!
We can't wait to see you again in Vienna

15.07.2022 - 22:00
XVIII. Siófoki New Orleans Jazz Fesztivál
Siofók / Hungary
Siofok

Fats Jazz Band bude reprezentovať Slovensko na XVIII. ročníku Siófoki New Orleans Jazz Festivale. Tento rok je venovaný výročiu rodáka zo Šiofóku, Imre Kálmána, ktorého skladba odznie aj v podaní slovenského orchestra v premiére.
Viac informácií o festivale nájdete tu:

https://www.programturizmus.hu/ajanlat-siofoki-new...
https://www.facebook.com/events/533902828042028/

26.08.2022 - 16:00
Koncert v Bojniciach
Bojnice
Bojnice

FATS JAZZ BAND je deväťčlenný orchester, ktorý oživuje tradíciu hot-jazzu a swingu 20. až 40. rokov minulého storočia. Založil ho Ladislav Fančovič, jeden z najlepších súčasných slovenských klaviristov. Orchester hrá pôvodnú hot-jazzovú a swingovú hudbu, ktorá Vás prenesie do iného sveta, rozprúdi vo Vás krv a vráti Vás do doby noblesy, elegantných rób a horúcich večierkov.
FATS JAZZ BAND je autentický – Ladislav Fančovič odpočutím prepisuje aranžmány z pôvodných starých šelakových nahrávok do nôt formou transkripcie. Preto máte unikátnu možnosť v ich podaní počuť presne také aranžmány, ako ich vo svojej dobe nahrali prvé jazzové legendy. Taktiež zrekonštruované historické hudobné nástroje, štýlové oblečenie a celkový prejav orchestra sú v úplnej zhode s obdobím, ktoré predstavujú.
Repertoár Fats Jazz Bandu obsahuje najzaujímavejšie kusy z pera legendy amerického jazzu minulého storočia, Thomasa "Fats" Wallera, ktorého meno si orchester prepožičal aj do svojho názvu. Okrem toho Fats Jazz Band interpretuje skladby ďalších významných osobností jazzovej scény tohto obdobia ako boli Louis Armstrong, Teddy Wilson, Lester Young, Billie Holiday, Clarence Williams, Ella Fitzgerald, Tommy Dorsey, Count Basie, Benny Goodman, Gene Krupa, Peggy Lee a ďalší.
V repertoári tohto telesa však nájdeme aj skladby z obdobia prvej Československej republiky. Či už slovenské foxtroty a tangá, ktoré preslávil doyen slovenskej populárnej hudby, František Krištof Veselý alebo Viera Racková, alebo nestarnúce české filmové melódie, ktoré pôvodne nahrali Inka Zemánková, Jiřina Salačová, R. A. Dvorský, Arnošt Kafka a.i.

Vstup voľný,
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.