English
FATS  JAZZ  BAND  NEWS
08.12.2023

Tour

08.12.2023 - 18:00
Swingové Vianoce vo Finticiach
Fintice
Sýpka Fintice

Zažite čaro prichádzajúcich Vianoc v rytme Swingu.
Adventný koncert vo veľkej sále Fintickej Sýpky, ktorý vás prenesie skrz živú hudbu profesionálneho orchestra Fats Jazz Band do prvej polovice 20. storočia.
Pre tento večer pripravil špeciálny program zložený z amerických ale i českých a slovenských vianočných či zimných melódií, ktoré samozrejme odznejú presne tak, ako ich v 30. a 40. rokoch nahrali prvé jazzové legendy.
Sedenie bude v štýle kabaretu pri stolíkoch.
Svoje vstupenky si môžete zakúpiť v Sýpke vo Finticiach, alebo na tel. č. 0949288332
Nalaďte sa v piatok večer 8. 12. 2023
na nefalšované swingove Vianoce.
Tešíme sa na Vás.

09.12.2023 - 18:00
Swingové Vianoce v Markušovciach
Markušovce
Letohráok Dardanely

Vianočný koncert v rytme swingu

Zažite čarovnú atmosféru nadchádzajúcich Vianoc v rytme swingu! Koncert kapely FATS JAZZ BAND je zložený zo slovenských, českých a amerických vianočných a zimných piesní z obdobia 30. až 40. rokov. Interpretujú piesne presne tak, ako ich nahrali vtedajšie swingové kapely - s autentickými nástrojmi a výrazom.

Lístky si môžete rezervovať na telefónnom čísle 0917 746 339, alebo zakúpiť priamo v Múzeu Spiša v Spišskej Novej Vsi, ako aj v kaštieli a letohrádku Dardanely v Markušovciach.

PRVOTRIEDNY DEVÄŤČLENNÝ ORCHESTER...

oživuje tradíciu hot-jazzu a swingu 20. až 40. rokov minulého storočia. Založil ho Ladislav Fančovič, jeden z najlepších slovenských klaviristov. Orchester hrá pôvodnú hot-jazzovú a swingovú hudbu, ktorá Vás prenesie do iného sveta, rozprúdi vo Vás krv a vráti Vás do doby noblesy, elegantných rób a horúcich večierkov.

FATS JAZZ BAND je autentický – Ladislav Fančovič odpočutím prepisuje aranžmány z pôvodných starých šelakových nahrávok do nôt formou transkripcie. Preto máte unikátnu možnosť v ich podaní počuť presne také aranžmány, ako ich vo svojej dobe nahrali prvé jazzové legendy. Taktiež zrekonštruované hudobné nástroje, štýlové oblečenie a celkový prejav orchestra sú v úplnej zhode s obdobím, ktoré predstavujú.

Repertoár Fats Jazz Bandu obsahuje najzaujímavejšie kusy z pera legendy amerického jazzu minulého storočia, Thomasa "Fats" Wallera, ktorého meno si orchester prepožičal aj do svojho názvu. Okrem toho Fats Jazz Band interpretuje skladby ďalších významných osobností jazzovej scény tohto obdobia ako boli Louis Armstrong, Teddy Wilson, Lester Young, Billie Holiday, Clarence Williams, Ella Fitzgerald, Tommy Dorsey, Count Basie, Benny Goodman, Gene Krupa, Peggy Lee a ďalší. V repertoári tohto telesa však nájdeme aj skladby z obdobia prvej Československej republiky. Či už slovenské foxtroty a tangá, ktoré preslávil doyen slovenskej populárnej hudby, František Krištof Veselý alebo Viera Racková, alebo nestarnúce české filmové melódie, ktoré pôvodne nahrali Inka Zemánková, Jiřina Salačová, R. A. Dvorský, Arnošt Kafka a.i.

Napriek svojej, dá sa povedať, staromódnosti, zvuk orchestra vyvoláva v ľuďoch niečo nadčasové. Fats Jazz Band prináša starodávne piesne, ktoré svojou spontánnou interpretáciou prenáša do súčasnosti. Práve spontánnosť dala hudbe tohto obdobia svoje kúzlo, a to Vám bezpochyby prinesie do prítomnosti práve Fats Jazz Band.

Orchester dosiaľ vydal 6 CD albumov a 1 raritnú, analógovo nahrávanú LP platňu. Štyri albumy sú profilové CD, na ktorých nájdete najlepšie kúsky z repertoáru orchestra. Album Swingin' Christmas je venovaný čisto vianočnej téme a orchester vydal aj svetovo unikátne transkripcie raných jazzových skladieb Fats Wallera nahrávaných na organe v sprievode malej jazzovej kapely s názvom Swingin' Organ.

Pri nahrávaní sa orchester snží čo najviac priblížiť autentickému zvuku, preto pri nahrávkach nie sú použité žiadne overdubbingy a hudobníci pri nahrávaní používajú dobové historické nástroje, aby dosiahli mäkkú podmanivú farbu aranžmánu. V novembri 2012 sa Fats Jazz Band zúčastnil súťaže Nové tváre slovenského jazzu, kde získal cenu za najlepšiu kolektívnu štýlovú interpretáciu. Za svoju pomerne krátku existenciu si získalo toto hudobné zoskupenie množstvo priaznivcov po celkom Slovensku, ale pozitívne správy o jeho kvalite už prekročili hranice našej republiky. Fats Jazz Band pravidelne účinkuje v Česku, Rakúsku, Maďarsku, Poľsku, Nemecku, Dánsku, Francúzsku, Gruzínsku, Chorvátsku či Taliansku.

Viac informácií tu: https://muzeumspisa.com/podujatia/kastiel-letohradok-dardanely-v-markusovciach/swingove-vianoce

16.12.2023 - 18:00
Swingové Vianoce v Hlohovci
Hlohovec
Vianočné trhy

Vianočný koncert v rytme swingu na námestí na Vianočných trhoch.
Čarovná atmosféra Vianoc v rytme swingu s programom tých najkrajších slovenských, českých a amerických zimných a vianočných piesní z 30. až 50. rokov minulého storočia v podaní špičkového swingového orchestra FATS JAZZ BAND.
Organizátor - Mesto Hlohovec

04.01.2024 - 19:00
Trojkráľový koncert v rytme swingu
Žilina
Dom umenia Fatra

Tradičný Trojkráľový koncert obľúbeného swingového súboru FATS JAZZ BAND je zložený zo známych slovenských a českých piesní medzivojnového obdobia, ktoré preslávili F. K. Veselý, Pavol Blaho, Viera Racková, R. A. Dvorský či Inka Zemánková. Koncert je doplnený najlepšími americkými hot jazzovými a swingovými šlágrami z obdobia rokov 1920 – 1947.

05.01.2024 - 18:00
Novoročný koncert v Čadci
Čadca
Dom kultúry

Vianočný cyklus na Kysuciach slávnostne uzavrie Novoročný koncert (5.1. 2024), na ktorom budú odovzdané aj ocenenia Osobnosť Kysúc za rok 2023. V rámci koncertu vystúpi  FATS JAZZ BAND – známy slovenský orchester pod vedením Ladislava Fančoviča. Sólo spev – Jana Dekánková a Matúš Uhliarik.

Vstupné 7 Eur

Viac informácií tu: https://www.regionkysuce.sk/zima-na-kysuciach/917-kysucke-vianoce-2023-v-cadci