English
FATS  JAZZ  BAND  NEWS
08.12.2023

Golden Age Festival 2018

5. ročník (8.9.2018) - V-klub

Piaty ročník sme Golden Age Festivalu opäť ponúkne zaujímavých hostí a skvelú nádielku hot jazzových či swingových skladieb z obdobia 20-tych až 40-tych rokov
Program:
19:00 FATS JAZZ BAND (SK)
20:15 Hot Jazz Band (HU)
21:30 Jazz Band Ball Orchestra (PL) & Stan Breckenridge (USA)
Na záver skvelá improvizovaná jam session všetkých účinkujúcich
Riaditeľ festivalu, klavírny virtuóz s medzinárodným renomé a saxofonista, Ladislav Fančovič, o piatom ročníku festivalu povedal: „Som nesmierne rád, že sa k nám po dvoch rokoch na festival vracia Hot Jazz Band z Maďarska, ktorý považujem za jedno z najlepších autentických telies starého jazzu na svete. V ich podaní budete počuť skutočne autentický hot jazz z 20-tych a 30-tych rokov minulého storočia a dokonca aj rozkošné maďarské piesne z tohto obdobia, ktoré si počas svojich štúdií v Budapešti určite pospevoval aj mladý František Krištof Veselý.
Vyvrcholením koncertu bude poľské zoskupenie Jazz Band Ball Orchestra, ktoré už vyše 50 rokov prináša divákom po celom svete tradičný jazz na špičkovej úrovni. Na Golden Age Festival prídu aj so svojim špeciálnym hosťom z USA - klaviristom a spevákom Stanley Breckenridgeom, ktorý svojou energiou a prirodzeným, skvelým jazzovým prejavom strhne divákov do ozajstného virvaru.
Trojicu účinkujúcich už tradične uzavrie náš Fats Jazz Band, ktorý tento rok ponúkne poslucháčom viaceré novinky v repertoári a predstaví aj unikátny, raritný nástroj bas saxofón. Všetky nástroje nášho orchestra sú originálne kúsky z 20-tych až 40-tych rokov, na čo sme veľmi hrdí.“ dodal Fančovič.
Po koncerte nasleduje už tradičná improvizovaná jam session všetkých účinkujúcich, ktorá sa teší veľkej obľube poslucháčov, ale aj samotných hudobníkov.
Hlavný partner: Fond na podporu umenia
Partneri: Maďarský inštitút v Bratislave, BKIS Bratislavské kultúrne a informačné strediskoNárodné osvetové centrum, Swingmánia, o.z., in.baHudobný životJazz.skskjazz.skjazzpark.sk - Jazz, Funky & Blues, TV Ružinov, Bratislavská televízia, Jazzrádio Piešťany, Kam do mesta, Nový Populár.