English
FATS  JAZZ  BAND  NEWS
08.12.2023

Golden Age Festival 2016

3. ročník (17.9.2016) - V-klub

Golden Age Festival je jediný medzinárodný festival na Slovensku, ktorý je zameraný vyslovene na jazzovú hudbu prvej polovice minulého storočia. Na festivale budete počuť iba autentickú, štýlovo zahranú hudbu takzvanej zlatej éry jazzu, čiže 20-tych až 40-tych rokov.
Tretí ročník Golden Age Festivalu odohrajú tri kapely v štýloch Ragtime, Hot-Jazz, New Orleans, Dixieland, Swing či Boogie-Woogie. Hudobníci hrajúci na originálnych hudobných nástrojoch, šarmantní speváci, skladby v pôvodných aranžmánoch a k tomu veľa pozitívnej energie z hudby až spoza ‘veľkej mláky‘ Vám prinesú v sobotu 17. septembra do V-klubu v Bratislave.
Hot Jazz Band (HU)
FATS JAZZ BAND (SK)
LAM trio (CZ)
Na záver jam session!
Obdobie medzi dvomi svetovými vojnami je v Amerike označované ako „GOLDEN AGE“, čiže „ZLATÁ ÉRA“, pretože sa vyznačovalo obrovským rozvojom vedy a techniky, novými vynálezmi, ale najmä rozmachom filmového a zábavného priemyslu. Napriek krachu na burze v roku 1929, vysokému percentu nezamestnaných, ťažkým životným podmienkam a neustálemu prílivu prisťahovalcov z Európy, sa Amerika vedela radovať. Vďaka miešaniu kultúr vznikla nová hudba - jazz, prostredníctvom ktorého ľudia vyjadrovali svoje pocity ale i zabúdali na svoje starosti. Preto je v tejto hudbe akosi zakódovaný pocit eufórie, šťastia a ľahkosti bytia. 17. septembra Vás tri vynikajúce kapely na chvíľu prenesú do legendárneho Cottton Clubu v Harleme, kde každý večer hrá iný jazzový orchester vo svetle reflektorov a krásne dámy sú sprevádzané elegantnými džentlmenmi.