English
FATS  JAZZ  BAND  NEWS
03.03.2024

Golden Age Festival 2015

2. ročník (27.8.2015) - V-klub

Po minuloročnom úspešnom Golden Age koncerte sa organizátori rozhodli založiť medzinárodný hudobný festival, aký na Slovensku doposiaľ nebol, a ktorý je zameraný vyslovene na štýlové kapely interpretujúce autenticky jazzovú hudbu takzvanej zlatej éry minulého storočia, čiže 20-tych až 40-tych rokov.
Druhý ročník Golden Age Festivalu odohrajú tri kapely v štýloch Ragtime, Hot-Jazz, New Orleans, Dixieland, Swing či Boogie-Woogie. Hudobníci hrajúci na originálnych hudobných nástrojoch, šarmantní speváci, skladby v pôvodných aranžmánoch a k tomu veľa pozitívnej energie z hudby až spoza ‘veľkej mláky‘ Vám prinesú vo štvrtok 27. augusta do Véčko v Bratislave
Boba Jazz Band (PL)
FATS JAZZ BAND (SK)
Serenaders Sisters/Paper Moon Trio (SK)
Na záver jam session!
Obdobie medzi dvomi svetovými vojnami je v Amerike označované ako „GOLDEN AGE“, čiže „ZLATÁ ÉRA“, pretože sa vyznačovalo obrovským rozvojom vedy a techniky, novými vynálezmi, ale najmä rozmachom filmového a zábavného priemyslu. Napriek krachu na burze v roku 1929, vysokému percentu nezamestnaných, ťažkým životným podmienkam a neustálemu prílivu prisťahovalcov z Európy, sa Amerika vedela radovať. Vďaka miešaniu kultúr vznikla nová hudba - jazz, prostredníctvom ktorého ľudia zabúdali na svoje starosti. Preto je v tejto hudbe akosi zakódovaný pocit eufórie, šťastia a ľahkosti bytia. 27. augusta Vás tri vynikajúce kapely na chvíľu prenesú do legendárneho Cottton Clubu v Harleme, kde každý večer hrá iný jazzový orchester vo svetle reflektorov a krásne dámy sú sprevádzané elegantnými džentlmenmi.
Spoluorganizátor: Národné osvetové centrumBKIS Bratislavské kultúrne a informačné stredisko
Partneri: Poľský inštitút v Bratislave / Instytut Polski w Bratysławie, pekáreň Naglreiter Bäckerei & Konditorei GmbH
Tento koncert je realizovaný s finančnou podporou Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky v rámci projektu Prešporské swingové večery.
UPOZORNENIE: pre veľký záujem bude v celej sále tzv. kinosedenie a nebude vytvorený tanečný parket.
Ale pre nadšencov bude vo foyé kopec miesta.