English
FATS  JAZZ  BAND  NEWS
20.10.2017

Tour

20.10.2017 - 20:00
Koncert v Piešťanoch
Piešťany
Kursalón
Koncert v Piešťanoch

FATS JAZZ BAND (SK) – medzinárodne uznávaný deväťčlenný orchester oživuje tradíciu hot-jazzu a swingu 20-tych až 40-tych rokov minulého storočia. Založil ho klavírny virtuóz Ladislav Fančovič a jeho členovia hrajú na originálne historické hudobné nástroje. Preto máte v ich podaní možnosť počuť skladby jazzových legiend presne tak,ako ich nahrali na šelakové platne. Fats Waller, Louis Armstrong, Teddy Wilson, Lester Young, Billie Holiday, Ella Fitzgerald, Tommy Dorsey či Benny Goodman, to všetko sú mená, ktoré sa opäť pomyselne ocitnú na pódiu. V repertoári tohto telesa však nájdete aj slovenské skladby – foxtroty a tangá, ktoré preslávil doyen slovenskej populárnej hudby, František Krištof Veselý či Viera Racková.

Viac informácií na http://www.kursalon.sk/hudobny-program

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

26.10.2017 - 20:00
Lindy Shock University
Budapešť
Loď
Lindy Shock University

Lindy Shock University, naturally, has a special focus on learning. We are striving to create one of the best learning environments & experiences in Europe.

We are also true believers of social dance as an important factor of learning. So you will find countless hours of social dance where you can put into practice the new ideas and figures you’ve just learnt. So the balls won’t be focusing on endless competitions and shows. Balls are there to provide you with floor & music & lots of other lindy hop loving dancers to dance with.

24.11.2017 - 20:00
Swingové Vianoce
Bratislava
V-klub, Nám. SNP
Swingové Vianoce

Posledný tohtoročný hudobno-tanečný večer prináša atmosféru slávnych večierkov obdobia rokov 1920 - 1945 a bude opäť plný energickej hot jazzovej a swingovej hudby, tanca, dobrôtok a v neposlednom rade pozitívneho espritu!

- Živá hudba po celý večer v podaní swingového orchestra FATS JAZZ BAND pod vedením Ladislava Fančoviča
- Tanečná show a workshop tanca v podaní lektorov z tanečnej školy B-Swing
- Nebude chýbať ani tradičný vintage fotokútik

Na swingovom majálese je vítané dobové oblečenie (dress code: 20-te až 40-te roky, t.j. od charlestonu po swing), v ktorom sa zaručene budete cítiť ako v inom storočí.
Večer je určený rovnako pre tých, ktorí si radi pri kvalitnej hudbe posedia pri vínku, ako aj pre tých, ktorých nohy nedokážu ostať dlho pod stoličkou.

Projekt finančne podporil Bratislavsky Samospravny Kraj a grantový program Ars Bratislavensis.

Cena vstupenky:
14,- Eur v hlavnej sále
8,- Eur vo vedľajšej sále
3,- Eur ZŤP – pri vstupe sa musia preukázať platným preukazom

Lístky v predaji cez sieť Ticketportal od októbra 2017.

25.11.2017 - 20:30
Tančiareň
Lučenec
Pivovar Franz
Tančiareň

"Skvelá zábava v predvianočnom období v pivovare v Lučenci sľubuje boľavé nohy a možno trochu aj hlavu či zlomené srdce. Jediná štýlová tančiareň v okolí s najúspešnejším swingovým orchestrom posledných rokov, Fats Jazz Bandom!"

Prvotriedny deväť-členný orchester oživuje tradíciu hot-jazzu a swingu 20-tych až 40-tych rokov minulého storočia. Založil ho Ladislav Fančovič, jeden z najlepších súčasných slovenských klavíristov. Orchester hrá pôvodnú hot-jazzovú swingovú hudbu, ktorá Vás prenesie do iného sveta, rozprúdi vo Vás krv a vráti Vás do doby noblesy, elegantných rób a horúcich večierkov.

V ponuke bude i špeciálne večerné menü, varené podľa dobových receptov.  Predpredaj lístkov v Zlatej uličke.

Toto podujatie z verených zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

26.11.2017 - 19:00
Koncert v Leviciach
Levice
Synagóga
Koncert v Leviciach

Swingová hudba 30. a 40. rokov minulého storočia v podaní najúspešnejšej slovenskej swingovej kapely posledných rokov.
Atmosféru noblesnej doby 30. a 40. rokov minulého storočia, epochu elegantných gentlemanov a pôvabných dám v róbach vytvorí počas večera 9-členný swingový orchester Fats Jazz Band. Sedem skvelých hudobníkov a dvaja očarujúci speváci rozprúdia divákom krv v žilách a prenesú ich do swingovej éry 20. storočia. Umeleckým vedúcim Fats Jazz Bandu je jeden z najlepších slovenských klaviristov, Ladislav Fančovič. Koncert príjemnej, tanečnej hudby, plnej eufórie a ľahkosti bytia, sľubuje publiku nezabudnuteľný zážitok.

Toto podujatie z verených zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

06.12.2017 - 19:00
Vianočný večierok
Trenčianske Teplice
Kúpeľná dvorana
Vianočný večierok

Súkromný vianočný večierok.

07.12.2017 - 18:00
Vianočný koncert
Nováky
Dom kultúry
Vianočný koncert

Špeciálny vianočný koncert bude v Dome kultúry v Novákoch. Tematika Vianoc sa nevyhla ani jazzu a preto v podaní autentického hot jazzového a swingového orchestra Fats Jazz Band odznejú zoswingované najznámejšie americké koledy ale aj krásne slovenské a české piesne so zimnou tematikou.

Preneste sa do atmosféry 20-tych až 40-tych rokov minulého storočia a užite si koncert plný pozitívneho espritu a dobrej nálady.

Toto podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
08.12.2017 - 17:00
Vianočný koncert
Trenčín
Mierové námestie
Vianočný koncert

Špeciálny vianočný koncert bude aj na Mierovom námestí v Trenčíne. Tematika Vianoc sa nevyhla ani jazzu a preto v podaní autentického hot jazzového a swingového orchestra Fats Jazz Band odznejú zoswingované najznámejšie americké koledy ale aj krásne slovenské a české piesne so zimnou tematikou.

Preneste sa do atmosféry 20-tych až 40-tych rokov minulého storočia a užite si koncert plný pozitívneho espritu a dobrej nálady.

Toto podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
09.12.2017 - 20:00
Swingový bál
Nové Mesto nad Váhom
Blue Note
Swingový bál

Aj tento rok pripravil hudobný klub Blue Note Swingový bál, na ktorom nemôže chýbať ani swingový orchester FATS JAZZ BAND. Autentická hudba z rokov 1920-1950 v podaní 7 špičkových hudobníkov a 2 spevákov Vás prenesie do atmosféry tanečných sál minulého storočia.

Podujatie z verených zdrojov podporil Fond na podporu umenia.