English
FATS  JAZZ  BAND  NEWS
16.09.2019

Tour

17.09.2019 - 14:30
Koncert pre seniorov
Bratislava
DK Ružinov
Koncert pre seniorov

Koncert pre seniorov, z m.č. Bratislava-Ružinov, ktorý oživí krásnu dobu prvej Československej republiky, odohrá pre ružinovských seniorov známy slovenský swingový orchester FATS JAZZ BAND. Piesne, ktoré spievali František Kristof Veselý, Viera Racková, Inka Zemánková, Jiřina Salačová či R. A. Dvorský odznejú v podaní skvelých slovenských umelcov.

Vstup pre ružinovských seniorov zdarma.
Organizátor podujatia je m.č. Bratislava-Ružinov.

Viac informácií: www.ruzinov.sk
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

21.09.2019 - 19:00
GOLDEN AGE FESTIVAL
Bratislava
V-Klub
GOLDEN AGE FESTIVAL
Tri fantastické koncerty v jeden večer! Autentická hot jazzová a swingová hudba 20. až 40. rokov minulého storočia v podaní troch špičkových kapiel. V období tzv. zlatej éry jazzu („Golden Age“) (1920-1950) znel ulicami miest a nočných klubov ragtime, hot-jazz, dixieland, swing či boogie-woogie. A práve tieto žánre budú znieť v autentickej interpretácii troch medzinárodne uznávaných hudobných zoskupení. Na záver skvelá improvizovaná jam session všetkých účinkujúcich.
GOLDEN AGE FESTIVAL je jediný medzinárodný festival raného jazzu na Slovensku, ktorého sa tento rok uskutoční 6. ročník.

LINE UP:
RUFUS TEMPLE ORCHESTRA (DE)
PRAGUE RHYTHM KINGS (CZ)
FATS JAZZ BAND (SK)
Na záver skvelá improvizovaná jam session všetkých účinkujúcich!

Vstupenky v predaji v sieti Ticketportal

Podujatie z verejných zdrojov podporili: Fond na podporu umenia, Bratislavsky Samospravny Kraj, Ars Bratislavensis

Partneri podujatia: BKIS Bratislavské kultúrne a informačné stredisko, Kultúrne leto a hradné slávnosti 2019, Véčko, mesačník in.ba, Hudobný život, Citylife.sk, Bratislavské noviny


22.11.2019 - 20:00
Swingový večer v Novom Meste nad Váhom
Nové Mesto nad Váhom
Blue Note
Swingový večer v Novom Meste nad Váhom

Najúspešnejší štýlový orchester posledných rokov oživuje tradíciu hot jazzu a swingu 20-tych až 40-tych rokov minulého storočia. Fats Jazz Band tvorí sedem špičkových hudobníkov a dvaja šarmantní speváci. Pravidelne účinkujú v Česku, Rakúsku, Poľsku, Maďarsku, Nemecku, Chorvátsku či Taliansku. Na svojom konte majú 3 CD albumy, 1 LP platňu, nomináciu na cenu Esprit a cenu súťaže Nové tváre slovenského jazzu za najlepší štýlový výkon. Zrekonštruované dobové hudobné nástroje, štýlové oblečenie a celkový prejav orchestra sú v úplnej zhode s obdobím, ktoré predstavujú. Fats Jazz Band je autentický; v ich repertoári nájdete iba originálne aranžmány tých najlepších amerických šlágrov zlatej éry jazzu presne tak, ako ich na platne nahrali jazzové legendy, ale aj slovenské tangá a foxtroty či české ‘swingovky’. www.fatsjazzband.com Súčasťou večera bude samozrejme aj tanečný parket !!!!

Rezervácie: info@bluenote.sk alebo na tel.č.0902 608 912, www.ticketportal.sk

22.11.2019 - 20:00
Fats Jazz Band - swingový večer
Nové Mesto nad Váhom
J. Hašku 18
Fats Jazz Band - swingový večer

Tešíme sa na ďalší koncert v klube Blue Note. Zahráme originálne aranžmány tých najlepších amerických šlágrov zlatej éry jazzu presne tak, ako ich na platne nahrali jazzové legendy, ale aj slovenské tangá a foxtroty, či české ‘swingovky’. Súčasťou večera bude samozrejme aj tanečný parket!!! Rezervácie: info@bluenote.sk alebo na tel.č. 0902 608 912