English
FATS  JAZZ  BAND  NEWS
15.07.2019

Tour

01.08.2019 - 20:00
Trnavský Jazzyk
Trnava
Nádvorie – Priestor súčasnej kultúry
Trnavský Jazzyk

Trnavský jazzyk má už stabilné miesto medzi podujatiami, ktoré sa konajú počas kultúrneho leta v najstaršom kráľovskom meste na Slovensku a vďaka kvalitnej dramaturgii sa zaradil medzi najvýznamnejšie džezové festivaly na Slovensku. Tentokrát ponúkne festival návštevníkom tváre domácej scény, ale aj mená, ktoré sú neprehliadnuteľné na svetovej scéne. Ako každý jazyk má svoje nárečia, tak má aj Jazzyk nespočetné množstvo rôznych podôb. Festival ponúka návštevníkom široké spektrum žánrov, od klasického mainstreamu cez fusion, funky, soul, world music po súčasný džez.
Fats Jazz Band odohrá koncert 1.augusta o 20:00 hod.
Kompletný program festivalu nájdete na: http://www.trnavskyjazzyk.sk/program/

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

11.08.2019 - 19:00
Kultúrne leto v Trenčianskych Tepliciach
Trenčianske Teplice
Kursalón
Kultúrne leto v Trenčianskych Tepliciach

Vráťte sa s nami do 20. – 40. rokov minulého storočia spolu s Fats Jazz Band, ktorý Vás prenesie do iného sveta, rozprúdi vo Vás krv a vráti Vás do doby noblesy, elegantných rób a horúcich večierkov.

FATS JAZZ BAND je profesionálny deväťčlenný orchester, ktorý založil Ladislav Fančovič, jeden z najlepších súčasných slovenských klaviristov. Orchester hrá autentickú hot-jazzovú a swingovú hudbu, ktorú autor odpočutím prepisuje z pôvodných starých šelakových nahrávok do nôt formou transkripcie. Preto máte unikátnu možnosť v ich podaní počuť presne také aranžmány, ako ich vo svojej dobe nahrali prvé jazzové legendy. Taktiež zrekonštruované hudobné nástroje, štýlové oblečenie a celkový prejav orchestra sú v dokonalej zhode s obdobím, ktoré predstavujú. V novembri 2012 sa Fats Jazz Band zúčastnil súťaže Nové tváre slovenského jazzu, kde získal cenu za najlepšiu kolektívnu štýlovú interpretáciu.

Za svoju pomerne krátku existenciu si získalo toto hudobné zoskupenie množstvo priaznivcov po celom Slovensku, ale pozitívne správy o jeho kvalite už prekročili hranice našej republiky. Fats Jazz Band pravidelne účinkuje v Česku, Rakúsku, Maďarsku, Poľsku, Nemecku, Chorvátsku či Taliansku.

Koncert je súčasťou festivalu Hudobné leto Trenčianske Teplice. Viac informácií o programe nájdete na www.hudobneleto.sk.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Vstupenky zakúpite v sieti Ticketportal.sk
Cena vstupenky:
• Voľné sedenie: 15 €
• VIP Box A s miestenkou a občerstvením 20 € / osoba
• VIP Box B s miestenkou a občerstvením 80 € / 4 osoby

16.08.2019 - 20:00
Hudba Modre
Modra
Evanjelický kostol
Hudba Modre
Swingová hudba 30. a 40. rokov minulého storočia v podaní najúspešnejšej slovenskej swingovej kapely posledných rokov.
Atmosféru noblesnej doby prvej polovice minulého storočia, epochu elegantných gentlemanov a pôvabných dám v róbach vytvorí počas večera 9-členný swingový orchester Fats Jazz Band. Sedem skvelých hudobníkov a dvaja očarujúci speváci rozprúdia divákom krv v žilách a prenesú ich do swingovej éry 20. storočia. Umeleckým vedúcim Fats Jazz Bandu je jeden z najlepších slovenských klaviristov, Ladislav Fančovič. Koncert príjemnej, tanečnej hudby, plnej eufórie a ľahkosti bytia, sľubuje publiku nezabudnuteľný zážitok.

FATS JAZZ BAND v zložení:
Ladislav Fančovič, klavír, umelecký vedúci
Ľubomír Kamenský, trúbka
Branislav Belorid, trombón
Pavol Hoďa, klarinet, tenorsaxofón
Michal Matejka, gitara
Patrik Fičor, bicie
Pavol Kušík, kontrabas
Jana Dekánková, spev
Matúš Uhliarik, spev, klavír

Koncert sa uskutoční v rámci hudobného festivalu Hudba Modre v Evanjelickom kostole.
VSTUP VOĽNÝ

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
17.09.2019 - 14:30
Koncert pre seniorov
Bratislava
DK Ružinov
Koncert pre seniorov

Koncert pre seniorov, z m.č. Bratislava-Ružinov, ktorý oživí krásnu dobu prvej Československej republiky, odohrá pre ružinovských seniorov známy slovenský swingový orchester FATS JAZZ BAND. Piesne, ktoré spievali František Kristof Veselý, Viera Racková, Inka Zemánková, Jiřina Salačová či R. A. Dvorský odznejú v podaní skvelých slovenských umelcov.

Vstup pre ružinovských seniorov zdarma.
Organizátor podujatia je m.č. Bratislava-Ružinov.

Viac informácií: www.ruzinov.sk
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

21.09.2019 - 19:00
GOLDEN AGE FESTIVAL
Bratislava
V-Klub
GOLDEN AGE FESTIVAL
Tri fantastické koncerty v jeden večer! Autentická hot jazzová a swingová hudba 20. až 40. rokov minulého storočia v podaní troch špičkových kapiel. V období tzv. zlatej éry jazzu („Golden Age“) (1920-1950) znel ulicami miest a nočných klubov ragtime, hot-jazz, dixieland, swing či boogie-woogie. A práve tieto žánre budú znieť v autentickej interpretácii troch medzinárodne uznávaných hudobných zoskupení. Na záver skvelá improvizovaná jam session všetkých účinkujúcich.
GOLDEN AGE FESTIVAL je jediný medzinárodný festival raného jazzu na Slovensku, ktorého sa tento rok uskutoční 6. ročník.

LINE UP:
RUFUS TEMPLE ORCHESTRA (DE)
PRAGUE RHYTHM KINGS (CZ)
FATS JAZZ BAND (SK)
Na záver skvelá improvizovaná jam session všetkých účinkujúcich!

Vstupenky budú v predaji v sieti Ticketportal od júna/júla 2019

Podujatie z verejných zdrojov podporili: Fond na podporu umenia, Bratislavsky Samospravny Kraj, Ars Bratislavensis

Partneri podujatia: BKIS Bratislavské kultúrne a informačné stredisko, Kultúrne leto a hradné slávnosti 2019, Véčko, mesačník in.ba, Hudobný život, Citylife.sk.


22.11.2019 - 20:00
Swingový večer v Novom Meste nad Váhom
Nové Mesto nad Váhom
Blue Note
Swingový večer v Novom Meste nad Váhom

Najúspešnejší štýlový orchester posledných rokov oživuje tradíciu hot jazzu a swingu 20-tych až 40-tych rokov minulého storočia. Fats Jazz Band tvorí sedem špičkových hudobníkov a dvaja šarmantní speváci. Pravidelne účinkujú v Česku, Rakúsku, Poľsku, Maďarsku, Nemecku, Chorvátsku či Taliansku. Na svojom konte majú 3 CD albumy, 1 LP platňu, nomináciu na cenu Esprit a cenu súťaže Nové tváre slovenského jazzu za najlepší štýlový výkon. Zrekonštruované dobové hudobné nástroje, štýlové oblečenie a celkový prejav orchestra sú v úplnej zhode s obdobím, ktoré predstavujú. Fats Jazz Band je autentický; v ich repertoári nájdete iba originálne aranžmány tých najlepších amerických šlágrov zlatej éry jazzu presne tak, ako ich na platne nahrali jazzové legendy, ale aj slovenské tangá a foxtroty či české ‘swingovky’. www.fatsjazzband.com Súčasťou večera bude samozrejme aj tanečný parket !!!!

Rezervácie: info@bluenote.sk alebo na tel.č.0902 608 912, www.ticketportal.sk

22.11.2019 - 20:00
Fats Jazz Band - swingový večer
Nové Mesto nad Váhom
J. Hašku 18
Fats Jazz Band - swingový večer

Tešíme sa na ďalší koncert v klube Blue Note. Zahráme originálne aranžmány tých najlepších amerických šlágrov zlatej éry jazzu presne tak, ako ich na platne nahrali jazzové legendy, ale aj slovenské tangá a foxtroty, či české ‘swingovky’. Súčasťou večera bude samozrejme aj tanečný parket!!! Rezervácie: info@bluenote.sk alebo na tel.č. 0902 608 912