English
FATS  JAZZ  BAND  NEWS
21.04.2018

Tour

16.05.2018 - 17:00
Koncert pre Staromešťanov
Bratislava
Zrkadlová sieň
Koncert pre Staromešťanov

Špeciálny koncert výlučne pre Staromešťanov. Vstupenky sú grátis, no je potrebné si ich vyzdvihnúť v Zichyho paláci, v kancelárii oddelenia kultúry, najskôr v apríli. Koncert je oslavou 100. výročia vzniku prvej Československej republiky.

Toto podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

26.05.2018 - 20:00
Swingový majáles
Bratislava
V - klub
Swingový majáles

Piaty ročník Swingového majálesu prináša atmosféru slávnych májových tanečných zábav z obdobia prvej republiky a bude opäť plný energickej hot jazzovej a swingovej hudby, tanca, dobrôtok a v neposlednom rade pozitívneho espritu! Tentoraz večer osvieži módna prehliadka originálnych historických modelov z rokov 1920-1945 zo súkromnej zbierky múzea Lednice dávná - Jak se žilo za Tatíčka Masaryka!

Koncert je realizovaný s podporou Bratislavského samosprávneho kraja a Ars Bratislavensis.

31.05.2018 - 19:00
Koncert v Trnave
Trnava
Divadlo Jána Palárika v Trnave
Koncert v Trnave

Koncert v divadle Jána Palárika sa koná premiérovo v tomto priestore, a preto si swingový orchester pripraví viacero prekvapení. Okrem známych slovenských a českých piesní medzivojnového obdobia zaznejú plnokrvne starojazzové americké piesne.  Ak to akustika priestoru dovolí, možno zaznie aj vokálny kvartet.

Toto podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

01.06.2018 - 19:30
Pocta Karlu Krautgartnerovi
Mikulov (CZ)
Zámecký sál Mikulov
Pocta Karlu Krautgartnerovi
Jazzový večer na počest Karla Krautgartnera se bude v Mikulově začátkem června konat již po sedmnácté. V pátek 1. června se v zámeckém sále od 19.30 hodin představí nejlepší swing-band ze Slovenska, FATS JAZZ BAND po vedením vynikajícího klavíristy, aranžéra a saxofonisty, Ladislava Fančoviče.

Také letos pořadatelé ze Sdružení přátel Karla Krautgarnera udělí Řád Karla Krautgartera.

I tento ročník bude nahrávat Český rozhlas Brno s tím, že pořízená nahrávka bude vysílána na vlnách stanice ČRo Brno, Vltava a na Dvojce. Večernímu koncertu bude předcházet umístění bronzové hvězdy do „chodníku slávy“ na Mikulovském Náměstí před domem číslo 25/26, kde se Karel Krautgartner narodil.

Více na: http://www.mikulov.cz/cz/


28.06.2018 - 19:00
Riverboat Jazz Festival
Silkeborg/Denmark
Silkeborg
Riverboat Jazz Festival

Fats Jazz Band bol pozvaný odohrať tri koncerty na jednom z najstarších a najväčších jazzových festivalov Riverboat Jazz Festival v dánskom meste Silkeborg. Festival sa odohráva v celom meste na lodiach, v stanoch aj podnikoch a celé tri dni mestom znie nespočet jazzových a dizielandových kapiel a orchestrov.

Koncerty budú prebiehať:


Viac informácií nájdete tu: http://www.riverboat.dk/da

Koncerty Fats Jazz Bandu na tomto festivale sú realizované vďaka podpore Fondu na podporu umenia.